Start
Aktualności
Biografia
Galeria
Wyniki Rajdów
Linki
Księga Gości
Szukaj





Zginął tragicznie
13 lutego 2004r.
w wieku 35 lat.

"Janusz żyje wśród Nas, My Kibice nigdy o nim nie zapomnimy!!!"


2. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
13.02.2014.
W zeszłym roku Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska po raz pierwszy zagościły na małopolskim terenie. W tym roku Automobilklub Śląski znów skorzysta z gościnności powiatu bocheńskiego. W dniach 6-7.06 2014 odbędzie się tam bowiem 2. Rajd Ziemi Bocheńskiej.
2. Rajd Ziemi Bocheński odbędzie się 6-7.06.2014 i będzie on IV runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Rajd, podobnie jak pierwsza edycja, odbędzie się na terenie Powiatu Bocheńskiego. Odcinki specjalne zostaną rozegrane na terenie gmin Łapanów oraz Nowy Wiśnicz. Oczywiście, nie zabraknie odcinka miejskiego, na którym zawodnicy zmierzą się w sobotę wieczorem.
 
2. Rajd Ziemi Bocheńskiej będzie niezwykły. W tym roku mija bowiem 10 lat od tragicznej śmierci mistrza kierownicy Janusza Kuliga. W związku z tym organizator, Automobilklub Śląski w porozumienie z panem Janem Kuligiem, wójtem Łapanowa, rodzinnej miejscowości zawodnika, postanowili uczcić pamięć rajdowej legendy, nazywając rajd jego imieniem. Tak więc 2. edycja rajdu będzie nazywała się 2. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga.
 
Uważamy, że uczczenie pamięci Janusza Kuliga w ten sposób, to bardzo dobry pomysł – mówi dyrektor rajdu, Maciej Stabrawa. Janusz dla wielu młodych kierowców jest wzorem do naśladowania, szczególnie dla tych, którzy mogli oglądać jego zmagania podczas rajdów rozgrywanych na terenie powiatu bocheńskiego i okolic – dodaje. Trzeba pamiętać, że łapanowskie drogi są tymi, na których mistrz zaczynał swoją sportową karierę.
 
Rajd odbędzie się na początku czerwca, jednak już teraz organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają - zarówno zawodników, gotowych zmierzyć się na trudnych odcinkach specjalnych, jak i kibiców chętnych do oglądania rywalizacji. Wszystko wskazuje na to, że druga edycja rajdu będzie tak samo atrakcyjna i nieprzewidywalna jak ubiegłoroczna.
 
Organizatorzy obiecują, że wkrótce ujawnią więcej szczegółów dotyczących rajdu. Na razie na stronie www.rajdziemibochenskiej.pl oraz facebookowym profilu zawodów można zobaczyć nowe, zmienione logo rajdu.
 
info: www.rallyonline.pl 
Zmieniony ( 13.02.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Copyright 2001 - 2007 Daniel Mikrut
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczośc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.


Korzysta z ApacheKorzysta z PHPKorzysta z MySQLSilnik: JoomlaNajlepiej czytaj w FirefoxCSS