Start
Aktualności
Biografia
Galeria
Wyniki Rajdów
Linki
Księga Gości
Szukaj
W Łapanowie i Walimiu PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
13.10.2009.
W poniedziałek, 19 października przypadnie czterdziesta rocznica urodzin nieodżałowanego Janusza Kuliga, wspaniałego sportowca, trzykrotnego rajdowego mistrza Polski w klasyfikacji generalnej oraz wicemistrza Europy. Tego dnia o godz. 11-tej w kościele pod wezwaniem Św. Mateusza w rodzinnym Łapanowie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji znakomitego kierowcy.

 

W samo południe nastąpi złożenie kwiatów na grobie Janusza, a potem w łapanowskim gimnazjum, noszącym imię Janusza Kuliga, odbędzie się uroczysty apel.

Na ten sam dzień stowarzyszenie „Walim Rajdowy” zaprasza na spotkanie wspomnień. Odbędzie się ono przy walimskich patelniach na kostce - u stóp obelisku, poświęconego pamięci Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga. Rozpocznie się o godz. 19 od chwili zadumy i modlitewnego skupienia oraz zapalenia zniczy. Potem w programie przewidziano konkurs ze znajomości biografii i osiągnięć sportowych Janusza Kuliga. Przyjaciele Janusza z Walimia, Rzeczki i okolicznych miejscowości przygotowali dla najlepszych uczestników quizu specjalne nagrody. Będą to wyjątkowo cenne dla sympatyków rajdów upominki, ofiarowane przez Rodziców Janusza Kuliga, a ponadto okolicznościowe naklejki upamiętniające Mistrza oraz pamiątkowe plakaty, wydane specjalnie z myślą o czterdziestej rocznicy urodzin niezapomnianego kierowcy.

Kto tylko może - niech przybędzie do Łapanowa w powiecie bocheńskim bądź do Walimia w powiecie wałbrzyskim, by swoją obecnością oddać hołd rajdowemu asowi i przez to przyczynić się do podtrzymania pamięci o wielkim sportowcu.

 

info: autoklub.pl

Zmieniony ( 13.10.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Copyright 2001 - 2007 Daniel Mikrut
Optymalizacja dla Firefox, rozdzielczośc 1024 x 768, kolorystyka 32 bity
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.


Korzysta z ApacheKorzysta z PHPKorzysta z MySQLSilnik: JoomlaNajlepiej czytaj w FirefoxCSS